Csorba Anita és Szlafkai Évi Nők az útON című podcastját nem szabad kihagynod, ha gondolatébresztő beszélgetésekre vágysz.
Egy podcast a tudatos nőknek – igazi útravaló, amit bármikor magaddal vihetsz!
Szóba kerül minden, ami érdekes:
karrier, magánélet, önmegvalósítás, motiváció, sikerek, kudarcok, hibázás, vállalkozás, életmód, kreativitás és még rengeteg minden!
Tarts velünk, légy részese a beszélgetésnek, menjünk együtt az úton!
A legújabb adás témája: Az inzulinrezisztens életmód kihívásai – A vendég Lupui Iza coach, tréner és érintett IR-es
“Főként az életmódunk határozza meg, hogy kialakul-e nálunk az inzulinrezisztencia, illetve az inzulin egy hormon, ami bele tud szólni abba is, hogy mondjuk milyen a bőrünk vagy épp a menzeszünk” – mondja Lupui Iza.
De mi is pontosan az inzulinrezisztencia?
Inzulinrezisztencia vagy IR során a szénhidrát anyagcserében részt vevő szervek (máj, zsírszövet, vázizom) az inzulinnal szemben érzéketlenek, így nem veszik fel annyira a cukrot. Az inzulinrezisztencia a diabétesz felé vezető út első lépcsőfokai közé tartozik. Gyakran előfordul olyanoknál, ahol a szülők, nagyszülők kettes típusú cukorbetegséggel élnek.
Az IR-eseknél gyakran jelentkezhet túlsúly, pattanásos bőr vagy akár menstruációs probléma.
“Inzulinrezisztensnek lenni próbatétel. Próbája annak, hogy jobban szeretjük-e magunkat a legfinomabb falatoknál vagy a spontán életnél. Inzulinrezisztensnek lenni felelősség, ahol a kedvenc ételünk mellett az egészségünk is a tét.”
“Bár mindent megtettem az egészségesebb életmód felépítéséért, ez hosszú távon óriási lelki terhet tett rám. Beláttam, hogy IR-esként fontos a rendszeres sport és a diéta, de a lelki egyensúly a legfontosabb, mert anélkül nehéz egy egészséges életmódot kialakítani és fenntartani. Az inzulinrezisztencia pedig tartós elköteleződést igényel. Ideig óráig ugyan elkaphat a lendület az életmódváltásra, de ez nem elég. Mindig lesznek nehéz napok, amikor elfogy a lendület, ha nincs, aki támogasson. Sokkal könnyebb lesz megbirkózni ezzel, ha a család és a barátok melletted állnak, de igazán csak az érti, min mész keresztül, aki egy cipőben jár veled. Éppen ezért döntöttem úgy, hogy egy olyan közösséget szeretnék létrehozni, ahol kölcsönösen segítjük egymást. “
A fentebbiek Lupui Iza szavai – de egész pontosan hogyan működhet ez a gyakorlatban? Mivel kell szembenéznie egy IR-esnek?
Erről, vagyis a az inzulinrezisztens életmód kihívásairól beszélget Lupui Izával Szlafkai Évi és Csorba Anita, hallgasd meg őket:
A közösségi élet podcast adást itt tudod meghallgatni, de a Nők az útON podcast adásait eléred még számos csatornán, válaszd azt, amelyik a legkényelmesebb neked: Anchor, Apple Podcast, Spotify, Google Podcast.