Az előző részeket IDE KATTINTVA találod!
Összeállítottunk nektek egy 20 napra szóló minimalista kihívást, ami igazából nem is kihívás, inkább apró trükkök gyűjteménye a mindennapokra, amelyek segítségével felismerhetitek, hogy néhány apró változtatás is mennyivel közelebb vihet egy fenntarthatóbb világ felé – arról nem is beszélve, hogy ti is elégedettebbek, magabiztosabbak lesztek a változtatásoktól.
A legfontosabb azonban az egészben, hogy mindez örömet adjon Nektek.
Ha úgy döntesz, belevágsz, de a feladatok valamelyikével nem tudsz, vagy esetleg nem szeretnél azonosulni, hagyd ki, és haladj tovább egy tetszőleges következővel.
Érdemes azonban belegondolni abba is, miért lehet számodra kellemetlen az adott nap feladata; mi az, ami miatt elutasítod? Sokszor az is közelebb juttat egy kérdés megoldásához, ha rájövünk, miért kellemetlen választ adnunk rá.
A mai feladat: Trükközz!
A kihívás hetedik része még mindig a ruhák köré szerveződik:
miután kiszelektáltuk a dolgainkat, és eldöntöttük, mihez kezdünk a NEM kupac elemeivel, itt az ideje annak is, hogy a TALÁN csoport tagjai sorsát eldöntsük.
Ebbe a halomba kerültek azok a ruhák és kiegészítők, amelyekről nem tudtuk egyértelműen eldönteni, szükségünk lesz-e rájuk a továbbiakban. Talán a szekrény figyelmen kívül eső sarkába kerülve elfelejtődtek az idők folyamán, vagy bár nem kifejezetten a mi stílusunk az adott darab, úgy gondoltuk, érdemes lehet majd kísérletezni vele.
A KonMari-módszerből már ismert, és kicsit kiegészített trükk alapja lesz az aktuális kihívás alapja, amikor egy „végső” teszt során eldönthetjük, szeretnénk-e az adott dolgot továbbra is magunknál tudni vagy tiszteletteljesen megválunk tőle?
A feladat a következő: attól függően, mekkora a TALÁN kupac, határozz meg egy időkeretet, ami alatt próbálj meg minél több alkalommal ezekből a ruhákból válogatni.
Ha szereted feszegetni a komfortzónádat, akár tetőtől talpig is felöltözhetsz ilyen ruhákból. A cél az, hogy megfigyeld: hogyan is érzed magad az adott darabban.
Ha jól, akkor szeretnéd-e újra játékba vonni; ha pedig nem, mi lehet ennek az oka? Milyen érzéseid vannak, amikor felveszed?
Ha úgy gondolod, hogy valamit ebből a halomból szívesen tennél újra a gardróbod aktív tagjává, akkor azt akaszd vissza a szekrénybe; amennyiben pedig úgy érzed, igazából nem ad pluszt az életedhez az adott ruhadarab, akkor válj meg tőle– a NEM kupac többi tagjához hasonló módon.
Ha érzelmileg kötődsz a dolgaidhoz, és ezért képtelennek érzed magad arra, hogy „kidobj” valamit, segítségedre lehet KonMari első olvasatra talán kicsit furcsának tűnő módszere: köszönd meg a tárgynak azt, hogy ennyi ideig veled volt, búcsúzz el tőle, add meg neki a tiszteletet. Ezt a trükköt alkalmazva jelentősen csökkentheted a lelkiismeret-furdalást, amit a szelektálás okozott számodra.
Miért lesz neked ez jó?
Felszabadító érzés az, amikor ismét „tér” keletkezik a dolgaid közt. Egyesek szerint ezzel az életünkben is tér szabadul fel, jelezve, hogy készen állunk az új beengedésére.
Hogyan tovább?
Ha időről időre, rendszeresen elvégzed ezt a feladatot, soha nem lesz az az érzésed, hogy elborítanak a ruháid, mégsincs mit felvenned. Ezzel együtt átlátod, mid van, és egy idő után akár már fejben is össze tudod rakni a szettet az adott alkalmakra. Ha pedig kedvet kaptál, bátran alkalmazd a ruhákra vonatkozóan bemutatott módszert valamennyi tárgyadra.
A képek forrása: Unsplash