Azt hihetnénk, a huszonévesek sokkal könnyebben tudják hasznosítani az internet adta lehetőségeket, pedig az, hogy ők már természetesnek veszik az online jelenlétet, néha inkább hátrány, mint előny. Kitágult a világ – és ez nemcsak az online térre, de a képzésekre, szakmai lehetőségekre is igaz.
Hogyan lehet segíteni egy olyan generációnak, amelyik még azt hallja otthon, hogy egy életre választ hivatást? Hogyan tudunk együtt érzőek lenni azzal a nemzedékkel, amelynek látszólag minden a rendelkezésére áll, de azt már kevés helyen tanítják, hogyan éljen a lehetőségeivel?
Ezekről is beszélgetünk Erzsivel és Bencével, a CultureGeeks alapítóival, akik fiatal koruk miatt pontosan átlátják, mivel kell megküzdeniük a mai huszonéveseknek.
“Meg kellett tanulni, hogyan legyünk a kamera előtt természetesek, hogyan legyünk egyre jobbak, hogy ne érezzük azt a kínos belső feszültséget… Megtanulni, hogy nem csak a kamerát kell beállítani – ez egy fejlődési folyamat, ami még mindig tart.”
Elmesélik, honnan indult az ő útjuk, milyen kihívásokkal kellett szembenézniük, és nagyon őszintén arra is rávilágítanak, miért olyan nehéz érvényesülni ma fiatalként az interneten – és az életben.