Ha azt szeretnéd, hogy a gyermeked sikeres legyen, és könnyen vegye az útjába kerülő akadályokat, adunk néhány ötletet, hogyan segíthetsz neki, hogy játszva, stresszelés nélkül, boldogan teljesedhessen ki a mindennapjai során.
Minden gyerek tele van kíváncsisággal. Felfedezésre vágynak, mindent meg akarnak ismerni, érdeklődve figyelik a legkisebb dolgokat is, minden napjuk dúskál az apró csodákban. Rajzolnak, festenek, építenek; saját játékokat, történeteket találnak ki; gazdag a belső világuk; a hétköznapjaik is tele vannak izgalmakkal.
Aztán iskolába kerülnek.
A csodakeresést felváltja a magolás, a kreatív időtöltést a leckeírás, a játékot pedig háttérbe szorítja a tömérdek mennyiségű, értéktelen tartalom, ami a nyakukba zúdul. Úgyhogy mire kijönnek az iskolapadból, a csodakereső kalandorok helyett gyakran fáradt, nyűgös kamasszá válnak – ráadásul hirtelen fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal: az iskola megtanította őket a szorzótáblára, de arra nem, hogyan találhatják meg önmagukat a mindennapokban.
Ezért gondoljuk úgy, hogy az iskola mellett a gyerekeknek a különleges, élménydús rendszerre is szükségük van, amivel mindennapjaikba tudják csempészni a kreativitást.
Most ne csak a festésre, rajzolásra gondolj.
A kreativitás azt is jelenti, hogy kitalálsz egy rendhagyó megoldást, hogy könnyen megoldj egy adott problémát.
A kreativitás azt jelenti, hogy kivágod magad egy szorult helyzetből.
A kreativitás azt jelenti, hogy nehézségeket nem bajként értékeled, hanem kihívásként: megoldást keresel (és találsz) a kétségbeesés helyett.
A kreativitás tanulható.
Bár az a legjobb, ha már gyerekkorban törekszünk a megőrzésére – rendszeres, változatos alkotással –, sosem késő belekezdeni. Mindannyiunkban ott pihen még a kisgyerek, aki csodaként éli meg a mindennapokat – csak kicsit dolgoznunk kell, hogy előbújhasson rejtekéből.
Csorba Anita webáruházában mindent megtalálsz ehhez – nézz körül webshopban és blogon a legjobb kreatív alkotó-eszközökért.
Anita legújabb videóiban erről a témában beszél bővebben – mindenképp érdemes meghallgatnod a tapasztalait: