Az előző részeket IDE KATTINTVA találod!
Összeállítottunk nektek egy 20 napra szóló minimalista kihívást, ami igazából nem is kihívás, inkább apró trükkök gyűjteménye a mindennapokra, amelyek segítségével felismerhetitek, hogy néhány apró változtatás is mennyivel közelebb vihet egy fenntarthatóbb világ felé – arról nem is beszélve, hogy ti is elégedettebbek, magabiztosabbak lesztek a változtatásoktól.
A legfontosabb azonban az egészben, hogy mindez örömet adjon Nektek.
Ha úgy döntesz, belevágsz, de a feladatok valamelyikével nem tudsz, vagy esetleg nem szeretnél azonosulni, hagyd ki, és haladj tovább egy tetszőleges következővel.
Érdemes azonban belegondolni abba is, miért lehet számodra kellemetlen az adott nap feladata; mi az, ami miatt elutasítod? Sokszor az is közelebb juttat egy kérdés megoldásához, ha rájövünk, miért kellemetlen választ adnunk rá.
A mai feladat: Beszélj róla!
Amikor megismerkedünk egy új dologgal, és úgy döntünk, beillesztjük a mindennapjainkba, az első lépés, hogy információkat gyűjtünk róla, inspirálódunk, hogy megtaláljuk a számunkra legmegfelelőbb módját. Ezután kísérletezgetünk, megfigyeljük, hogy válik be nálunk, átgondoljuk, hogy szeretnénk-e továbbvinni a jövőben, és ha igen, hogyan.
Ha rájöttünk valamire, ami számunkra megkönnyítette a mindennapokat, találtunk egy alternatív megoldást, vagy egyszerűen jobban érezzük magunkat egy újdonságtól, mint korábban, ne tartsuk ezeket magunkban! Beszéljünk róla!
Mielőtt lelki szemünk előtt megjelennek a vegánság önjelölt divat-szószólói, itt most nem az a cél, hogy boldog- boldogtalannak előadjuk, hogyan változtatta meg az életünket a vászonzsák és KonMari, elfeledkezve arról, hogy pár hete még állandó barátaink voltak a műanyag palackos üdítők.
Sokkal inkább arról van szó, hogy – ha úgy érezzük, belefér az adott kapcsolatba, az adott társalgási szituációba – , meséljük el, milyen változásokat sikerült elérnünk az életünkben és hogyan.
Sokszor nagyon inspiráló tud lenni, ha látjuk, hogy azok a dolgok, amelyeket eddig csak Instagramon láttunk vagy az interneten olvastunk róluk, a valóságban is működnek családtagjainknál, barátainknál.
Van, hogy valakit mások számára triviálisnak tűnő kérdések tartanak vissza valaminek az elkezdésétől, amelyekre választ kapva elmúlnak a kétségei, és rögtön bele is vág a dologba.
Akkor hisszük el leginkább valamiről, hogy működhet, ha a közvetlen környezetünk szolgáltat rá élő példát.
Arról nem is beszélve, hogy egy-egy ilyen beszélgetés számunkra is hasznos lehet, hiszen az is megtörténhet, hogy a másiktól kapunk olyan ötleteket, amikre mi nem is gondoltunk volna, és értéket adnak az életünkhöz.
Azzal, hogy kimondjuk a dolgokat, realizáljuk is őket saját magunk számára. Így segíthet egy-egy beszélgetés azon is, hogy az elsajátított dolgok identitásunk részévé váljanak – saját magunk és környezetünk számára is.
A képek forrása: Unsplash